Zaregistrujte sa
:: Návrat na začiatok  ::  Online chat  ::  Nastavenia  ::  Fórum  ::  Galéria  ::  Plánovač  ::  Bazár  ::
  
Hlavné menu
 Články :
 Novinky
 Zaslať príspevok
 Archív článkov
 Galéria
 Hľadať
 Témy

 Užívatelia :
 Zoznam členov
 Vaše nastavenia
 Privátne správy

 Spoločenstvo :
 Fórum
 Burza
 Plánovač akcií
 Online chat
 Zľava v muničáku
 Zľava v CATUSe
 Formulár
 Odporučenie

 Odkazy
 

 Downloady
 

 Štatistika :
 Štatistiky
 Naj 10
 Ankety

 Dokumentácia :
 FAQ
 Odkazy

 
Užívatelia
Vitajte, Anonym
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód:
Bezpečnostný kód
Opíšte bezpečnostný kód:

(Registrovať)

Členstvo:
Najnovšie: marskolcak
Nové dnes: 0
Nové včera: 0
Celkove: 12227

ľudí online:
Návštevníkov: 128
Členov: 0
Spolu: 128
 
Reklama z Googla
 
Online Chat
Pripojte sa na chat

 • x-SCYTHE
 •  
  Plánovač akcií
  Najbližšie plánované akcie:
   
  Posledné inzeráty
  Navštívte burzu:
   
  Zľava v Muničákoch
  Stav objednávok:
  Bratislava
  Suma: 408 (24%)
  Košice
  Suma: 0 (0%)
   
  Vyhľadať


   
  WarGames - Airsoft Portal: Literatúra

  Hľadať články na túto tému:   
  [ Návrat domov | Vybrať novú tému ]


  :: Curahee! : A Screaming Eagle at Normandy Napísal be_c dňa 30.12.2007 (4656 krát čítané)
  Literatúra Autor: Donald R. Burgett
  Vydavateľstvo: Dell, 12/2000
  Jazyk: anglický
  Väzba: brožovaná, 224 strán, 175x105x15 (mm)
  Fotky: 8 strán, čiernobiele
  Cena: 7,99$ (zdroj: amazon.com)

  Curahee! : A Screaming Eagle at Normandy je prvá zo štyroch publikácií veterána WWII Donalda R. Burgetta, člena 2nd Platoon, A Company, 506th PIR, 101st Airborne Division, v ktorej autor autobiografickým spôsobom a očami čerstvo osemnasťročného regrúta popisuje svoje dobrovoľné prihlásenie sa k výsadkárom, náročný výcvik, čakanie na deň D v Anglicku a samotnú operáciu v Normandii. Aj keď Burgett napísal túto publikáciu v r.1967, v knižke spätne neanalyzuje a celý svoj príbeh podáva očami toho života neskúseného a do istej miery aj naivného mládenca, z ktorého sa aj vplyvom okolností stal vojnový veterán a majiteľ purpurového srdca už vo veku devätnásť rokov...  (Čítať ďalej... | Komentárov: 57 | Skóre: 4)  :: Časopis AIRSOFT #1 Napísal Jameson dňa 29.08.2003 (5962 krát čítané)
  Literatúra

  Ušlo vám prvé číslo českého airsoftového časopisu AIRSOFT? Trieskate si hlavu o stenu, plačete a nadávate, aký je ten svet nespravodlivý? Tak rýchlo sa otrepte a zabudnite na príkoria osudu - je im koniec! Anareus totiž práve sprístupnil prvé číslo pre voľné stiahnutie. Nájdete ho na stránke http://casopis.anareus.cz/, alebo tu v lokálnej, zozipovanej kópii!  (Čítať ďalej... | Komentárov: 83 | Skóre: 4.66)  :: Víkendové čítanie - Jiří Kulhánek: Cesta Krve II. Napísal Jameson dňa 29.06.2003 (5599 krát čítané)
  Literatúra Po pozitívnom ohlase na zverejnenie prvej časti fantastického diela českého spisovateľa Jiřího Kulhánka vám prinášame pokračovanie: druhú časť s podtitulom Cynik. Dôležité upozornenie: ak ste prvú časť ešte nečítali, nečítajte ďalej! Keďže ide o priame pokračovanie (román bol "natvrdo" rozdelený na dve časti), dozvedeli by ste sa informácie a fakty, ktoré by vám mohli prezradiť čo-to o deji prvej časti - a tá by týmto stratila časť svojho tajomna!

  (Čítať ďalej... | Komentárov: 79 | Skóre: 5)  :: Víkendové čítanie - Jiří Kulhánek: Cesta Krve I. Napísal Jameson dňa 13.06.2003 (8314 krát čítané)
  Literatúra Na podnet viacerých našich čitateľov som sa rozhodol zaradiť jednu z najlepších akčných sci-fi knižiek - Cestu Krve od Jiřího Kulhánka, majstra akčnej literatúry. Môže tu vyvstať otázka autorských práv - faktom je, že podľa našeho zákonu túto knižku nemáme právo zverejňovať, avšak túto knižku už nikde nekúpite (ó, čo by za to dali stovky, ak nie tisíce ľudí, ak by ju kúpiť mohli! Ale čo už, keď aj z knižníc ich už ukradli!) a, čo viac, Jiří Kulhánek sám rozhodne odmietol diskutovať o akejkoľvek dotlači, ďalšiom vydaní, alebo nebodaj ďalšiom pokračovaní Cesty Krve. Napriek tomu nemyslím, že by takéto výborné dielo malo ostať v zabudnutí - a aj to je dôvod, prečo som ho zaradil...

  (Čítať ďalej... | Komentárov: 80 | Skóre: 4.95)  :: Víkendové čítanie na stredu - Gorila II.: Priatelia [úryvok] Napísal upir dňa 11.06.2003 (4906 krát čítané)
  Literatúra Geo precitol. Bolo mu strašne horúco. Vyzliekol si sako a hodil ho na sedadlo. Mokrá košeľa sa mu lepila na telo. Celý sa kúpal v pote.
  -Vystúpte, - zavrčal pilot.
  Geo si až teraz uvedomil, že lietadlo už pristálo.
  -A kam? - spýtal sa Geo bezradne. Lietadlo totiž stálo na plošine uprostred džungle.
  -Tým smerom, - ukázal pilot a vystrčil Gea von. Lietadlo sa hneď rozbehlo a nabralo výšku.
  -Sako! - zareval Geo. Niežeby si ho chcel  obliecť, ale mal v ňom náhradné zásobníky do Beretty. Malý stroj sa však už pomaly strácal na blankytnej oblohe. Prestal mávať a zvesil hlavu. Pätnásť nábojov v zbrani, plus jeden zásobník za opaskom. Spolu tridsať. No na vojnu je to málo, pomyslel si, ale na mier až priveľa. Uvidíme, čo nás tu čaká.


  (Čítať ďalej... | Komentárov: 91 | Skóre: 0)  :: Víkendové čítanie - Sam J. Lundwall: Nič pre hrdinov Napísal Jameson dňa 06.06.2003 (6614 krát čítané)
  Literatúra Švédsky spisovateľ Sam Jerrie Lundwall nie je v našich končinách práve najznámejší. Napriek tomu je autorom jednej z najlepších (do príchodu Adamsovho "Stopárovho sprievodcu po Galaxii" asi najlepších) sci-fi paródií. Dnes vám prinášame jeho novelu "Nič pre hrdinov" - vesmírnu (anti)militaristickú švejkovinu o vojakovi Bernhardovi Rordinovi. Je zbabelý, protivný, egoistický a zlomyseľný - proste absolútne ľudský, takže si ho nemôžete neobľúbiť. Ako teda vyplýva z názvu: ak hľadáte hrdinov, nečítať! Ak fantastickú zábavu - nech sa páči!

  Varovanie špeciálne pre majiteľov PDA: vyvarujte sa čítaniu tejto novely na verejných miestach, obzvlášť v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy. Cestujúci v MHD totiž prejavujú neskutočne málo tolerancie k čitateľom, váľajúcim sa od rehotu pod stoličkami dopravného prostriedku...


  (Čítať ďalej... | Komentárov: 79 | Skóre: 4.75)  :: Víkendové čítanie - Jiří Kulhánek: Instant Napísal Jameson dňa 30.05.2003 (9015 krát čítané)
  Literatúra

  Na tento víkend sme pre vás pripravili jednu z najkvalitenjších poviedok Jiřího Kulhánka s názvom Instant. Ako autor sám uviedol, je to jedna z mála, za ktoré sa nemusí až tak hanbiť (ja osobne síce myslím, že aj keď poviedky nedosahujú kvalít jeho kníh, rozodne sa za ne Jiří hanbiť nemusí!). Pevne veríme, že vám na víkend prinesie nevšedný umelecký zážitok!  (Čítať ďalej... | Komentárov: 103 | Skóre: 5)  :: Deň uterákov Napísal Jameson dňa 25.05.2003 (4468 krát čítané)
  Literatúra

  Táto  téma je síce absolútne "mimo misu" airsoftu, no verím, že nasledujúci text je povedomý mnohým:

  Loď zahřměla a otřásla se. Její vnější dvouapůlcentimetrový silový štít pukal, vzdouval se a syčel pod palbou tuctu třiceti megapráskových fotrazonových děl značky Tutáč-zabijáč. Vypadalo to, že štít dlouho nevydrží. Ford mu dával čtyři minuty.
  "Ještě tři minuty padesát vteřin," oznámil po chvíli.
  Namátkou zkusil něco zbytečných vypínačů a nepřátelsky pohlédl na Arthura:
  "Dal bys život za šálek čaje? Tři minuty čtyřicet."
  "Přestaneš už sakra počítat?" zavrčel Zafod.
  "Ovšem. Za tři minuty a třicet pět vteřin," uklidnil ho Ford

  Takže práve dnes, 25. mája, všetci, ktorým tieto slová niečo hovoria, nezabudnite nosiť na viditeľnom mieste uterák (a nie len keď vás niečo/niekto zastrelí )!  (Čítať ďalej... | Komentárov: 79 | Skóre: 5)  :: Víkendové čítanie - Boris Vian: Mravci Napísal Jameson dňa 23.05.2003 (4838 krát čítané)
  Literatúra Blíži sa víkend a aby ste sa počas voľných dní nezožierali nudou, rozhodli sme sa priniesť vám "víkendové čítanie". Dnes to bude novela francúzskeho spisovateľa Borisa Viana (1920 - 1959) s názvom "Mravci". Podľa francúskeho prozaika, básnika a esejistu Raymonda Queneaua ide o najpôsobivejšiu novelu o vojne, aká bola kedy napísaná, takže vám želáme príjemný kultúrny zážitok!

  (Čítať ďalej... | Komentárov: 66 | Skóre: 5)


  Zrnko múdrosti
  Hrdinství je součet okolností a okamžiku.
  -- J. Werich
   
  Anketa
  Mate pocit, ze bol ten clanok pre vas prinosom?
  Výsledky
  Ankety

  hlasov: 0
  Komentáre: 31
   
  Podporte nás
   
  Fórum
  Posledných 10 príspevkov

  Mŕtve fórum
  Posledne prispel JarmenCell , Sep 03, 2019 at 16:34:09

  !!!ZNOVUZRODENIE!!!
  Posledne prispel minoan , Sep 30, 2018 at 19:33:10

  AEG+upgrade
  Posledne prispel Napump , Oct 08, 2017 at 17:13:15

  NIGHT EVOLUTION Tactical Flashlight
  Posledne prispel airsoftpark , Mar 23, 2017 at 10:08:45

  Element HL1-A-TN Helmet Light Ver.2
  Posledne prispel airsoftpark , Mar 21, 2017 at 09:23:34

  Gearup.sk
  Posledne prispel Karootka , Mar 18, 2017 at 12:57:57

  EMERSON Magzine Style Portable Intelligent Powerbank Case.
  Posledne prispel airsoftpark , Mar 17, 2017 at 11:14:01

  Z-Tactical ComTac II Noise Reduction Headset.
  Posledne prispel airsoftpark , Mar 15, 2017 at 10:19:49

  'A&K' full-metal MK43 MOD0 AEG (MK60)
  Posledne prispel Allied11 , Mar 10, 2017 at 19:51:49

  AirsoftPeak.com (Chinese retailer, FREE SHIPPING)-15%-50%OFF
  Posledne prispel airsoftpark , Feb 21, 2017 at 09:42:39


  [ WarGames - Airsoft Portal ]
   
  Najnovšie obrázky

  Vz.58 Short  Vz.58 Short Mod.0 Re ...

  Combat arena zv payd ...


  Navštíviť galériu
   
  Staršie články
  Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.
   
  Webhosting tejto stránky zabezpečuje spoločnosť Atlantis Systems, s.r.o.,
  ktorá je poskytovateľom profesionálnych webhostingových služieb.