Zaregistrujte sa
:: Návrat na začiatok  ::  Online chat  ::  Nastavenia  ::  Fórum  ::  Galéria  ::  Plánovač  ::  Bazár  ::

Hlavné menu
 Články :
 Novinky
 Zaslať príspevok
 Archív článkov
 Galéria
 Hľadať
 Témy

Užívatelia :
 Zoznam členov
 Vaše nastavenia
 Privátne správy

Spoločenstvo :
 Fórum
 Burza
 Plánovač akcií
 Online chat
 Zľava v muničáku
 Zľava v CATUSe
 Formulár
 Odporučenie

Odkazy

Downloady

Štatistika :
 Štatistiky
 Naj 10
 Ankety

Dokumentácia :
 FAQ
 Odkazy

Užívatelia
Vitajte, Anonym
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód:
Bezpečnostný kód
Opíšte bezpečnostný kód:

(Registrovať)

Členstvo:
Najnovšie: Bryndza
Nové dnes: 0
Nové včera: 0
Celkove: 12229

ľudí online:
Návštevníkov: 13
Členov: 0
Spolu: 13

Reklama z Googla

Online Chat
Pripojte sa na chat

Plánovač akcií
Najbližšie plánované akcie:

Posledné inzeráty
Navštívte burzu:

Zľava v Muničákoch
Stav objednávok:
Bratislava
Suma: 408 (24%)
Košice
Suma: 0 (0%)

Vyhľadať

WarGames - Airsoft Portal: Forums

WarGames :: Zobraziť tému - Airsoft Reverz
Obsah fóra WarGames -> Airsoft všeobecne
Odoslať novú tému Odpovedať na tému     1, 2, 3  Ďalší  
 Airsoft Reverz Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Rottingchrist
Vojak

Založený: Jul 29, 2010

Predmet: Airsoft Reverz Odpovedať s citátom

Zdravim,

rad by som sa opytal ako to vlastne je s tym reverzom ...
Mam 17 rokov a chcem si to ist vybavit na ten jeden rok teda . ALe su tam dve papiere jedno vyhlasenie a jedno oznamenie . Znamy ktory sa v airsofte hybe uz velmi dlho mi povedal ze mi staci oznamenie kde sa podpise iba rodic s tym ze mi dovoluje dostavat zasahy a je oboznameny s tym a tym atd.... Ale naco je potom to vyhlasenie ? Pokial som tomu dobre pochopil tak vo vyhlaseni sa uz podpisuje hlavne dozor ktory hra so mnou vlastne ten airsoft a ma ma na starosti . Odkazuje to tam aj na to oznamenie ze ma povolenie od mojho zakonneho zastupcu .

Takze vlastne ako to je teraz ? ja si mam vlastne zhanat na kazdu akciu nejaky 18rocny dozor a ist vybavovat pred kazdou akciov ku notarovi papier ?Alebo mi staci to oznamenie ?

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
 Príspevok Zaslal: Št Apr 19, 2012 7:58 pm

BigFoot
Major

Založený: May 08, 2004

Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem aky reverz a ake vyhlasenie mas na mysli, na Wargames take urcite nieje na stiahnutie. Na tomto portali sa mozu vypisovat len akcie od 18+ a pre 18+.

Neviem ci nahodou na www.airsoftmania.sk (co je AS portal na ktorom je vacsina ludi z vychodneho Slovenska) nieje o tomto nieco, resp. ci by si svoje otazky nemal smerovat tam (mam pocit, ze tam sa tie reverzy riesia...)

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
 Príspevok Zaslal: Št Apr 19, 2012 8:07 pm

Rottingchrist
Vojak

BigFoot Napísal:
Neviem aky reverz a ake vyhlasenie mas na mysli, na Wargames take urcite nieje na stiahnutie. Na tomto portali sa mozu vypisovat len akcie od 18+ a pre 18+.

Neviem ci nahodou na www.airsoftmania.sk (co je AS portal na ktorom je vacsina ludi z vychodneho Slovenska) nieje o tomto nieco, resp. ci by si svoje otazky nemal smerovat tam (mam pocit, ze tam sa tie reverzy riesia...)

No ide o to ze tam nemaju poriadne forum ako tu ... Preto som skusil tuna , lebo si myslim ze to plati pre cele SK ten zakon nie ?icon_biggrin.gif Ako ja fakt neviem , preto sa pytam icon_biggrin.gif

Príspevok Zaslal: Št Apr 19, 2012 8:15 pm

BigFoot
Major

Zakon je vo svojom zneni tu napr:
http://www.minv.sk/?zbrane-a-strelivo&subor=144317

Ohladom reverzov a vyhlaseni v nom nieje nic.
Co sa tyka teba:

Zbraň kategórie D alebo strelivo do tejto zbrane môže nadobudnúť do vlastníctva právnická osoba alebo fyzická osoba staršia ako 18 rokov, ktorá je v plnom rozsahu spôsobilá na právne úkony.
teda nesmies podla zakona vlastnit zbran kat. D

Držiteľ zbrane kategórie D nesmie vypožičať alebo prenajať zbraň osobe mladšej ako 18 rokov; zveriť zbraň kategórie D takejto osobe možno iba pod dohľadom osoby staršej ako 18 rokov.
Myslim, ze nepotrebuje vysvetlenie...

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
 Príspevok Zaslal: Št Apr 19, 2012 8:24 pm

Rottingchrist
Vojak

BigFoot Napísal:
zveriť zbraň kategórie D takejto osobe možno iba pod dohľadom osoby staršej ako 18 rokov.

Myslim si ze tento riadok hovori za vsetko ... Samozrejme nemam cely zakon vhlave ani to precitane nemam a koli tomu urcite ani citat nebudem . Ale pod la toho by ten reverz mohol fungovat . Ale vidim ze tuna sa asi naprd pytam lebo toto ju viac menej zapad icon_biggrin.gif

Príspevok Zaslal: Št Apr 19, 2012 8:34 pm

BigFoot
Major

Ono sa to tu uz riesilo milionkrat (a nikdy nevyriesilo), osobne si myslim, ze je to blbost a funguje to iba v tedy, ked sa nestane pruser (co sa vlastne neda oznacit za fungovanie)...

Ked Ta vdaka tomu, ze budes mat vypisany ten papier pustia u Vas hrat, tak to pre teba zmysel asi ma. Ja vnimam ten paragraf o dohlade diametralne odlisne ako ty...

Príspevok Zaslal: Št Apr 19, 2012 8:44 pm

lucas
Kapitán

Založený: Jul 30, 2005

ono ten dohlad osoby si tam dali hlavne koli akciam klubov vojenskej historie ked členovia požičiavaju na fotografovanie alebo pozretie si zbrane to znamená že behanie s nimi už nie je taký dohlad ako sa to v tom zákone plánovalo icon_smile.gif

live long and prosper

Príspevok Zaslal: Pi Apr 20, 2012 6:04 am

Dufi
Sergeant Major of the Army

Založený: May 18, 2003

A kvoli tomu aby si na letnom tabore mohol deckam spravit program kde budu strielat zo vzduchoviek na padajuce terciky.

To len ako moznost dalsia kde sa ten paragraf uplatnuje....

2Rottingchrist: Ak tie papiere potrebujes na akcie u vas tak sa popytaj organizatorov ktore vyzaduju a podla toho sa zariad.

Celoslovensku univerzalnu platnost to urcite nema, ak su organizatory ochotny akceptovat nejake reverzi tak si to napisu v podmienkach akcie (aj napisu vzor pripadne), ak nie tak mozes mat aj potvrdenie od prezidenta a nepomoze ti to.

Ohladne zmyslu a pravnej sily takehoto reverzu je tu popisane toho vela, riesilo sa to a v zasade sa nic nevyriesilo.

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
 Príspevok Zaslal: Pi Apr 20, 2012 7:15 am

JarmenCell
Nadporučík

Založený: Oct 11, 2008

Pokial chces mat pravnicky korektne spisany reverz, tak musi obsahovat:

-Osobne udaje neplnoleteho fagana
-Osobne udaje a podpis rodica + vypisane uplne oboznamenie s danou situaciou
-Osobne udaje a podpis osoby starsej ako 18 rokov, ktora bude vykonavat dozor a vlastnit zbrane kat. D, s ktorymi bude fagan behat
-Miesto, cas, datum a trvanie akcie/udalosti
-Zmienka o zakone č.190/2003 §56 ods. 8

Jeden "dozor" moze mat takto na seba napisanych max. 5 deti

takto mozes hrat na kazdej akcii, na ktoru ta organizator pusti...

Príspevok Zaslal: Pi Apr 20, 2012 4:07 pm

Cepo
Poručík

Založený: Jun 13, 2010

A nezabudni si to dat potvrdit u notara.

Príspevok Zaslal: Pi Apr 20, 2012 4:43 pm

JarmenCell
Nadporučík

Založený: Oct 11, 2008

btw: cast, ktoru overuje notar staci vybavit len jednorazovo

Príspevok Zaslal: Pi Apr 20, 2012 5:21 pm

iwo1222
Generálporučík

Založený: Apr 25, 2007

jarmen, aj tak vieme vsetci ako to v praxi funguje, organizoval som predsa len nejednu akciu, a take ze vytrhnute sranky zo skolskeho zosita a vypisane od mamka " povolujem mojmu synovi hrat airsoft..." boli na dennom poriadku,

kazdopadne,

osobne si myslim ze reverz podla zakona nenahradi dozor nad plnoletim, nakolko niekto pravne zodpovedny povoluje pravne nezodpovednemu drzat zbran co je proti zakonu,
keby sme to preniesli do vyssieho levelu dalo by sa to prirovnat k dakej ostrej devine, a majitel zbrojneho pasu by mohol takimto reverzom niekomu kto nema zbrojny pas "dovolit" si zbran kupit, drzat ju, a puzit juu...

Príspevok Zaslal: So Apr 21, 2012 8:40 am

gewehr
Generálmajor

Založený: Apr 20, 2005

Reverz je nezmysel, zakon hovori o pouziti zbane kategorie D osobe mladsej ako 18 rokov pod dozorom konkretnej plnoletej osoby. Revez o tom, ze "moje dieta moze hrat airsoft" je uplne nahovno, pretoze vobec neriesi problem pred zakonom.

Sorry Iwo, ale ten tvoj priklad je uplne mimo misu. Pocnuc tym "pasom" a konciac neznalostou postupu nadobudania kratkej gulovej zbrane ergo "deviny"

Za mna osobne. Akonahle sa zakon otvori, skusime tlacit na to, aby sa airsoft a plynovky upratali tam kam patria. Prec z ruk nedospelych osob.

Straním se zásadně lihovin. Alkohol nikdy nebyl přítelem pistolníka. Podlamuje tělesný organizmus vůbec, a prěsné míření zvláště. 4:05

Príspevok Zaslal: So Apr 21, 2012 6:40 pm

mike99
Nadporučík

Založený: May 24, 2005

Budeme drzat palce gewehr...

Príspevok Zaslal: So Apr 21, 2012 8:05 pm

iwo1222
Generálporučík

Založený: Apr 25, 2007

no ale aj tak, viem ze som to prirovnanie trocha prestrelil ako sa vravi,

ale cca som myslel podobne ako ty, ze reverz je 3.14covina,

5 ci 6 rokov dozadu, ked som zacinal, som drzal hubu a krok, spraval som sa uplne slusne, nesnazil som sa byt napadny, nikomu neprekazalo ze som nemal 18, a nikto to neriesil ziaden reverz

Príspevok Zaslal: So Apr 21, 2012 11:19 pm
  Odoslať novú tému  

Odpovedať na tému  
1, 2, 3  Ďalší
 Časy uvádzané v GMT | Strana 1 z 3
Prejdi na: