Zaregistrujte sa
:: Návrat na začiatok  ::  Online chat  ::  Nastavenia  ::  Fórum  ::  Galéria  ::  Plánovač  ::  Bazár  ::

Hlavné menu
 Články :
 Novinky
 Zaslať príspevok
 Archív článkov
 Galéria
 Hľadať
 Témy

Užívatelia :
 Zoznam členov
 Vaše nastavenia
 Privátne správy

Spoločenstvo :
 Fórum
 Burza
 Plánovač akcií
 Online chat
 Zľava v muničáku
 Zľava v CATUSe
 Formulár
 Odporučenie

Odkazy

Downloady

Štatistika :
 Štatistiky
 Naj 10
 Ankety

Dokumentácia :
 FAQ
 Odkazy

Užívatelia
Vitajte, Anonym
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód:
Bezpečnostný kód
Opíšte bezpečnostný kód:

(Registrovať)

Členstvo:
Najnovšie: marskolcak
Nové dnes: 0
Nové včera: 0
Celkove: 12227

ľudí online:
Návštevníkov: 158
Členov: 0
Spolu: 158

Reklama z Googla

Online Chat
Pripojte sa na chat

Plánovač akcií
Najbližšie plánované akcie:

Posledné inzeráty
Navštívte burzu:

Zľava v Muničákoch
Stav objednávok:
Bratislava
Suma: 408 (24%)
Košice
Suma: 0 (0%)

Vyhľadať

WarGames - Airsoft Portal: Forums

WarGames :: Zobraziť tému - Vysielačky
Obsah fóra WarGames -> Výstroj
Toto fórum je zamknuté, nemôžete tu písať ani upravovať príspevky Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí     1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší  
 Vysielačky Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Ericek
Nadrotmajster

Založený: Jul 15, 2003

Predmet: Vysielačky Odpovedať s citátom

icon_exclaim.gif MUNIČÁK v Handlovej rozširuje ponuku o rádiostanice (RDS) LPD-PMR.
Maycom EH 430 (69/8 ch. 38 codes) 1 ks - jednotková cena 4790,-Sk
Maycom EH 430 2 ks a viac - jednotková cena 4490,-Sk

Duo pager WT 405 (69/8 ch. 38 codes) 1 ks - jednotková cena 2890,-Sk
Duo pager WT 405 2 ks a viac - jednotková cena 2590,-Sk

Pri kúpe RDS v počte 10 a viac ks cena dohodou.

Záruka na RDS je 12 mesiacov.

Nabíjačka k RDS MW 96GS UNI 1 ks - 369,-Sk
Akumulátor GP NiMH 800 mAh 1 ks - 96,-Sk

tel. 046 5475 846
mob. 0905 561 985
mail - kelmaxhandlova@atlas.sk

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
 Príspevok Zaslal: Št Júl 24, 2003 1:06 pm

Scorpion
1st Lieutenant

Založený: May 07, 2003

Predmet: Odpovedať s citátom

jo, a navyse na vysielacky, ktore su na Slovensku zakazane... icon_razz.gif

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
 Príspevok Zaslal: Ut Júl 29, 2003 9:32 pm

Budo
The One

Založený: May 12, 2003

LPD je zakazane?

Príspevok Zaslal: St Júl 30, 2003 7:53 am

Ericek
Nadrotmajster

Založený: Jul 15, 2003

Hm... mili chlapci, ak nepoznam normy a zakony na RDS (vysielacky), tak sa neozyvam... icon_biggrin.gif
Zakazane je PMR nie LPD !!! A aj PMR bude v dohladnej dobe povolene...
Za reklamu sa ospravedlnujem, ak to niekomu prekaza. Mozno patri niekam inam, ale ak ma niekto zaujem, tak sem moze nakuknut...
Ericek. icon_exclaim.gif
P.S.: Na akcii v Handlovej (23.8.2003) bude na RDS akciova cena !!!

Príspevok Zaslal: St Júl 30, 2003 10:48 am

mathew
Kapitán

Predmet: Kompatibilita Odpovedať s citátom

Pocujte, ja by som si v Handlovej (ked bude HAH) kupil vysielacku, ale rad by som aby to bolo kompatibilne s tymi s ktorymi hravaju chalani. Su vsetky vyslelacky v obcianskom pasme kompatibilne? Alebo musia byt vsetky na ktorych sa chceme dohovorit rovnakeho typu? Nemam totizto tym a kazdu chvilu hravam s niekym inym, ale v pripade potreby by som sa rad dohovoril a nemam zaujem chytit maximalne tak dispecing plynarov alebo taxikarov. Ksuste mi na to niekto odpovedat.

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
 Príspevok Zaslal: Ut Aug 05, 2003 9:01 am

Anonymný

Predmet: Re: Kompatibilita Odpovedať s citátom

mathew Napísal:
Pocujte, ja by som si v Handlovej (ked bude HAH) kupil vysielacku, ale rad by som aby to bolo kompatibilne s tymi s ktorymi hravaju chalani. Su vsetky vyslelacky v obcianskom pasme kompatibilne? Alebo musia byt vsetky na ktorych sa chceme dohovorit rovnakeho typu? Nemam totizto tym a kazdu chvilu hravam s niekym inym, ale v pripade potreby by som sa rad dohovoril a nemam zaujem chytit maximalne tak dispecing plynarov alebo taxikarov. Ksuste mi na to niekto odpovedat.

icon_exclaim.gif
Skusali sme obidva druhy, co mame a bez problemov komunikuju medzi sebou. Takze bez strachu si ju mozes kupit... Ericek

Príspevok Zaslal: Ut Aug 05, 2003 5:20 pm

Campa
Čatár

Založený: May 21, 2003

Kup si vysielacku v LPD pasme (433Mhz) a mas vystarane. To pouziva vacsina. Ale pozor, standartne tam maju vysielacky vykon iba 100mW a to je STRASNE malo. Pokial viem tie co predava Municak maju dorobenu nejaku upravu a davaju az 1000mW. Tak si to prever. Mam ju od nich a dovolali sme sa na cca 8km pri testovani.

Príspevok Zaslal: Ut Aug 05, 2003 5:28 pm

mathew
Kapitán

Bol som sa na tie vysielacky popytat v Municaku, a dosiel som na to ze ani tie dve co tam maju nie su navzajom kompatibilne (obe maju uplne iny rozsah).

Príspevok Zaslal: Po Aug 11, 2003 9:36 am

Leon
Nadporučík

Založený: Jun 06, 2003

PMR: DNT WT-8 1199,- Kč alebo INTEK MT-2000L 1ks 1499,- Kč Náhlavová súprava 390,- Kč alebo Prilbová súprava 990,- Kč... viac na::: http://www.elix.cz .

Na slovensku ponukaju tiez PMR a to na WWW.KENWOOD.SK oni pisu ze "PMR stanice je uz mozne pouzivat v SR, ale mozu ich predavat zatial len firmy, ktore maju Rozhodnutie o predbeznych podmienkach od TU SR"

1ks COBRA MT 700 Cena s DPH 2724,- Sk. Prislusenstvo ponukaju tiez, ale dost drahe...: 1ks Náhlavová súprava s VOX/PTT 1919,- Sk

Porovnajte si ceny u nas a v CR (kludne aj preratajte kurz)

Viac o radiostaniciach si precitajte na::: http://www.cbradio.cz/pmr

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
 Príspevok Zaslal: St Aug 13, 2003 9:01 am

Campa
Čatár

Mathew, to si sa nejako zle pytal alebo ti Predator zle povedal. Spytaj sa na to Joca. Pokial viem tak v Municaku maju WT405 co je vysielac v 3 pasmach PMR, LPD a KMR(ci jako sa to vola, je to skandinabske volne pasmo) o vykone 500mW (upravena, resp odomknuta). A MH430II a ta je v LPD pasme o vykone 1000mW (upravena ala Municak). T.j. su v pohode navzajom kompatibilne na LPD pasme.
Leon, vseobecne by som nikomu neodporucal ist do PMR pasma - jediny dovod - prilis malo pouzitelnych kanalov(iba 8). Mam to overene v praxi. Vyslovene vyhodene peniaze.
Velmi dobre riesenie pre airsoft je fungovat v LPD pasme (433Mhz), pretoze je tam cca 60 volnych kanalov. Ale pozor treba si kupit vysielacky na 433Mhz ktore maju vykon 500mW a viac aby bol dostatocny dosah. Idealne s nejakou serioznou antenou. Na nasom trhu pokial mam prehlad je k dispozicii v lacnejsich cenach (do 8tis) iba jedna - MH430II. Snad niekto dovezie aj ine.
Pozor este na to co kupujete. Bezne MH430 ma vykon iba 100mW. V Municaku maju s dorobenym koncovym vykonovym stupnom Motorola (1000mW).
A kto chce naozaj super vysielacku, potom jednoznacne UHF vysielac, napr D300 od Motoroly alebo podobny model. Samozrejme ze umoznuje funkcnost mimo ine na 433Mhz takze si kompatibilny s LPD akurat vysielas trebars so 4000mW a pod co v dobrych podmienkach dosiahne desiatky, niekedy stovky km (v idealnych, zazil som).

Príspevok Zaslal: St Aug 13, 2003 7:57 pm

Leon
Nadporučík

Tak uz to mam aj oficialne a musim to opravit - "Použivanie zariadení PMR toho času nie je ešte dovolené... ...presný dátum v tejto chvíli je nemožné určiť, avšak predpoklad je koncom roka 2003." (napísali z TÚ SR) icon_sad.gif

To Campa: ano, PMR ma standardne 8 kanalov ale k tomu je mozne funkciou CTCSS rozsirit az na 384 kanalov - pri radiostanici Intek MT-2000, niektore maju aj kodovac reci IC-4088SR (PMR)... Co sa tyka dosahu, tak to je fakt vzdy individualne - podla toho odkial sa vysiela. PMR sa uvadza 3-5 km a ked vyjdes na poriadny kopec a pri tzv. idealnych podmienkach dokazali urobit aj niekolko desiatok km :-)

Alternalivou (hlavne v cene) je LPD ...napr. IC-4088E (LPD) ma 69 kanalov ale ma vykon len 10 mW a dosah 2 km v otvorenom priestore... Niektore stanice sa vyrabaju pre viacere pasma a tak sa da vyberat a skusat - ale vzdy je radiostanica optimalizovana na jedno pasmo.

Mozno este lepsie by bolo CB - ale rozmermi, cenou a kvalitou spojenia sa to neda s LPD/PMR porovnavat - klasikou je rucka Elix SY-101, ma vykon 4/0,6W, 40 kanalov a dosah primerany vykonu. Cena 2490,- Kč / Lafayette EAGLE 4/2,5W, 40 kanalov a cena 5378,- Sk. Podrobnosti na::: http://www.cbradio.cz a::: http://www.elix.cz/ a este::: http://www.elixcom.sk ...moznosti je dost 8)

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
 Príspevok Zaslal: St Aug 13, 2003 8:55 pm

Campa
Čatár

Sorry Leon, zrejme si si nieco precital, ale myslim ze o tom z praxe prd vies ked pises o CTCSS.
CTCSS nie je rozsirenie kanalov. Iba pocuvas filtrovane toho kto sa hlasi na danom kanali s rovnakym volacim kodom. T.j stale mas len 8 kanalov. A to je ZUFALO malo na prakticke pouzitie. Pretoze ak tam uz niekto funguje na dalom kanali bez ohladu na CTCSS ti bude obmedzovat prevadzku.

A ked ta to zaujima CTCSS je BEZNE dostupna funkcia na kazdej serioznej vysielacke nezavisle na pasme. T.j aj v LPD mozes vynasobit pocet kanalov x48. T.j LPD ma potom podla teba 3312 kanalov. (v reale je to stale 69 kanalov a na kazdom 48 filtrov)

A ako som pisal v LPD pasme (433Mhz) si musis kupit stanicku co ma minimalne 500mW inak to nema zmysel. Su v predaji.

Inac pri lacnych vysielackach v cenach 1000-3000 SK a vykone 500mW(uplne jedno ake pasmo), velmi rychlo zabudni na 3km. Realne v rovnom lese dosiahnes 500-800m. V najidealnesich podmienkach na uplne otvorenej rovine bez porastu sa horko tazko dopocujes na 3000m.
Dovod je v cene - lacne vysielace maju uplne SHIT anteny.

Normalne 500mW staci tak na 1000-2000m (idealne 5000m) pri serioznej antene, ale take stanice zacinaju od 4500+ SK.
Ako rada pre neznaleho, v 90% zistis ze antena nie je shit tak ze sa da odpojit a vymenit a ma nejaku standartizovanu koncovku typu BNC alebo podobne. Jeden pekny priklad je prave MH430II napr z Municaku ci od ineho predajcu.

Príspevok Zaslal: Pi Aug 15, 2003 10:01 pm

Leon
Nadporučík

To: Campa
&: All

Poculi ste - alebo aj vyskusali PMR radiostanicu Intek MT-4000 export 109 kanalov, vystupny vykon 2 W ?

Príspevok Zaslal: Pi Aug 15, 2003 11:02 pm

Campa
Čatár

Dost dobre pouzitelna ak si kupis v modifikacii s LPD pasmom a najlepsie s 2W vykonom. Urcite nekupuj iba PMR pasmo. Bez LPD su to vyhodene peniaze. Kto to tu predava ? Poznam to iba z CZ.

Príspevok Zaslal: Po Aug 18, 2003 7:37 pm

Leon
Nadporučík

Ide o dodavatela z CR. Na Slovensku su podla mna zbytocne velmi drahe radiostanice typu PMR/LPD. Za tu cenu co tu predavaju, tak radsej by som kupil CB...

Príspevok Zaslal: Po Aug 18, 2003 9:08 pm
  Toto fórum je zamknuté, nemôžete tu písať ani upravovať príspevky  

Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
 Časy uvádzané v GMT | Strana 1 z 7
Prejdi na: