Zaregistrujte sa
:: Návrat na začiatok  ::  Online chat  ::  Nastavenia  ::  Fórum  ::  Galéria  ::  Plánovač  ::  Bazár  ::

Hlavné menu
 Články :
 Novinky
 Zaslať príspevok
 Archív článkov
 Galéria
 Hľadať
 Témy

Užívatelia :
 Zoznam členov
 Vaše nastavenia
 Privátne správy

Spoločenstvo :
 Fórum
 Burza
 Plánovač akcií
 Online chat
 Zľava v muničáku
 Zľava v CATUSe
 Formulár
 Odporučenie

Odkazy

Downloady

Štatistika :
 Štatistiky
 Naj 10
 Ankety

Dokumentácia :
 FAQ
 Odkazy

Užívatelia
Vitajte, Anonym
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód:
Bezpečnostný kód
Opíšte bezpečnostný kód:

(Registrovať)

Členstvo:
Najnovšie: marskolcak
Nové dnes: 0
Nové včera: 0
Celkove: 12227

ľudí online:
Návštevníkov: 162
Členov: 0
Spolu: 162

Reklama z Googla

Online Chat
Pripojte sa na chat

• desan
  •  
    Plánovač akcií
    Najbližšie plánované akcie:

Posledné inzeráty
    Navštívte burzu:

Zľava v Muničákoch
    Stav objednávok:
    Bratislava
    Suma: 408 (24%)
    Košice
    Suma: 0 (0%)

Vyhľadať

WarGames - Airsoft Portal: Forums

WarGames :: Zobraziť tému - Najhorsie vystrojena armada WW2
    Obsah fóra WarGames -> Off-topic
    Toto fórum je zamknuté, nemôžete tu písať ani upravovať príspevky Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí     Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší  
     Najhorsie vystrojena armada WW2 Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

skrki
    Práporčík

Založený: May 03, 2004

Predmet: Odpovedať s citátom

Nj; miestami to nie je az tak zcestne

Panter bol inspirovany skusenostami i konstrukciov T34

Vetva Tiger; King Tiger; Maus bola podla mna slepa.
    (Abrams by im sice mozno velkostou odpovedal; ale to je trocha o comsi inom)
    Hlavne mobilita; dojazd i terenne schopnosti velkych nemeckych tankov neboli velmi slavne.
    Co mali nemci urcite k dobru bol mohutny pancier (+ slabsie spojenecke dela ich tankov); dobre tankove kanony 88mm ale i 75mm ci neskorsie vacsi raze az po raketomet sturmtigra icon_biggrin.gif
    a samozrejme technika nasadenia a skusenosti posadok.
    /Ruske tankove motory su povazovane za jedny z najlepsich .

//dlho a az do konca vojny hojne pouzivany Pzkw4 uz nemohol drzat krok s nepriatelskymi tankami

Panter bol dobry vzor; ved neskorej sa z neho odvodil povojnovy Leopard
    Nemci ale mali problemy s kvantitou i kvalitou produkcie; prve serie boli rychlo nasadene a znacne chybove (motory - kursk 1943).
    / Ako urcitu nevyhodu by som bral jeho vyssiu siluetu.

povedal by som ze nemci dali vzniknut tankovej taktike; ale vyvoj tankov prebiehal aj v inych krajinach.
    (napriklad uz ako spominal Aranai; ich pociatocne tankove sily pozostavali z prevazne lahkych tankov pzkw1-2 (+ceske LT35/3icon_cool.gif a par pzkw3 s kanonmi +/- do 37mm ktore zufalo nestacili napr. na niektore ruske konstrukcie.)
    //uspechy v prvej fazy vojny urcite neboli vo vybaveni ; skorej taktike boja; komunikacii; vycviku; odvahe az drzosti

dolezity bol aj vyvoj obrany proti tankom; pri kursku sa uz ukazalo ze ani s masivnym nasadenim techniky neboli nemci schopny prerazit hlbsie postavenia zabezpecene minamy/ at kanonmi...

nj; urcite som spravil vela chyb v oznaceni a podobne icon_smile.gif
    aj v logike icon_biggrin.gif

este k tomu clanku aranai; tiez sa mi zdal zbytocne tendencny;
    a nemcov si vazim uz len preto ze dokazali sporiadane ustupovat 2 roky az na kraj zrutenia (nj; co ine im ostavalo icon_smile.gif)
    /rovnako robili chyby ako vsetci ostatny (ideologia etc...)

miso

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
     Príspevok Zaslal: Pi Sep 03, 2004 11:31 am

aranai
    Plukovník

Založený: Jun 27, 2004

Páči sa mi Skrkiho prístup, ten sa argumentov veru nebojí icon_biggrin.gif Taktike som sa v tom článku vôbec nevenoval, išlo mi len o zbrane ako také. Mám pre vás ešte jeden argument : Používanie veľkých pojazdových kolies na tankoch Tiger a Panther, a všetkom čo prišlo po ních bolo URČITE slepou uličkou. Ich jediná výhoda spočívala v malých nárokoch na spotrebu gumených produktov v podobe obručí. Tých bol skutočne nedostatok. Videli ste niekedy, čo sa stane s týmito kolesami, keď sa medzi ne chytí kameň, alebo kus ľadu ? Boli by ste z toho smutní. icon_biggrin.gif Netvrdím, že tieto tanky neboli kvalitné, neboli však AŽ TAK KVALITÉ, aby to vynahradilo veľké výrobné a materiálne nároky. Okrem toho bola celá armáda tzv.Hipomobilná, pre neznalcov vysvetlí. Slúžili v nej 3 000 000 koní na ťahanie delostrelectva atď. Wehrmacht nemal k dispozícií potrebný počet automobilov, takže keď sa skončila železnica, museli vojaci šlapať. Môžete namietať, že aj iné armády (okrem US a Britskej) boli odkázané na kone, ale faktom zostáva, že Wehrmacht na rozdiel od ních plánoval agresívnu vojnu proti ZSSR, kde sa faktická rýchlosť jeho peších divízií podobala tej z čias Napoleona. icon_idea.gif

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
     Príspevok Zaslal: Pi Sep 03, 2004 4:50 pm

whiskey
    never sleeps at home

Založený: May 12, 2003

Vaso Napísal:
    Porovnávať 85mm kanón z T-34/85 s 88mm kanónom Konigstigra je tiež dosť uletené.

neporovnal som delostrelecku vyzbroj, ale cas potrebny na postavenie jedneho ci druheho vozidla icon_wink.gif

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
     Príspevok Zaslal: Pi Sep 03, 2004 5:03 pm

aranai
    Plukovník

Inak, trošken mi trvalo, než som túto tému našiel tuná, trocha haluz.

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
     Príspevok Zaslal: Pi Sep 03, 2004 5:13 pm

aranai
    Plukovník

No vidíš Whiskey, sám si to napísal, a teraz si ešte skús porovnať, koľko by sa dalo namiesto jedného Tigra vyrobiť napr. diel PAK40. Veď tie boli pre frontové jednotky (od roku 1943 ) životne dôležité. Ale nie, niekto chcel mať silou mocou veľké ťažké tanky. Komu niet rady...

Príspevok Zaslal: Pi Sep 03, 2004 5:16 pm

Vaso
    Vojak

Založený: Jul 20, 2004

whiskey: myslel som na porovnanie ktoré je v článku. Tam sa dáva kanón z T-34/85 na jednu úroveň s nemeckým 88mm Kwk43 z Tigra II. Ešte by som dodal že účinnejší ako ten ruský kanón bol aj 75mm kanón Panthera.
    aranai: Logika o menšej spotrebe gumy pri väčšom priemere kolesa mi akosi uniká... Btw, veľké kolesá mala aj T-34. Rozdiel bol v spôsobe ich zavesenia (rusi prevzali americký systém Christie, nemci skôr rozvíjali britský systém Carden-Lloyd)

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
     Príspevok Zaslal: Pi Sep 03, 2004 5:19 pm

aranai
    Plukovník

2TOm : nie vačší priemer kolesa, ale menšia hrúbka gumovej obruče na neskorších verziách. Prosímťa skús si naštudovať dáke foto, výkres alebo niečo také, potom si to všimneš.

Naposledy upravil aranai dňa So Sep 04, 2004 7:14 pm, celkom upravené 1 krát

Príspevok Zaslal: Pi Sep 03, 2004 7:49 pm

Vaso
    Vojak

Založený: Jul 20, 2004

No este k tej gume... Ked si porovnam hrubku gumenej obruce napr. takeho Shermana a dajme tomu Pz.V tak mi vychadza ze ten Sherman ju ma o dost tensiu pri ovela mensom priemere kolesa. Neskorsie verzie nemeckych tankov (presnejsie Tiger II a posledne serie Panthera a Tigra I) mali kolesa uplne bez gumenej obruce. Take iste kolesa ale mali aj tanky T-34 z produkcie stalingradskeho traktoroveho (ako inak) zavodu stavane pocas nemeckej ofenzivy v r.1942.
    Novy clanok radsej nekomentujem icon_rolleyes.gif radsej odkazem na tuto diskusiu:
    http://forum.valka.cz/ftopic16998.html&sid=256dec1ed8aea839076d7b7ab0c481dd

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
     Príspevok Zaslal: Pi Sep 03, 2004 9:22 pm

Majacik
    Slovakia SWAT Alliance

Založený: Sep 26, 2003

chcete sa pobavit citajte toto bol som v knihkupectve (nemenovanom) v AUparku a pozeral som si jeden nemenovany casopis ktory stal tusim 70SK a zaoberal sa strelnymi zbraniami a bolo tam v jednom clanku jednalo sa o airsoftovu verziu tusim m733 a oni tam napisali nico nasledovne ako ze vraj natiahnutim paky(nenapada ma odborny nazov v reale sluzi na nabitie zbrane v airsoftovej verzii odkriva nastavenie hopu) sa dostane gulicka do hlavne.

dalsie na hlavnej ci uvodnej stranke casopisu bola "Airsoftova AR 15" ta ja som z toho vol

poradte ja som v koncoch normalne sa mi ruti svet tak kolko penazi musim dat za to aby som necital taketo bludy, no povedzte prosim

Príspevok Zaslal: Pi Sep 03, 2004 10:35 pm

aranai
    Plukovník

Toto bolo dnes uverejnené na http://ccc.valka.cz :

Po niekoľkých mimoriadne nesúhlasných a negatívnych reakciách som sa rozhodol odstráiť článok "NAJHORŠIE PRIPRAVENÁ ARMÁDA 2.sv.vojny". Článok, ktorý vznikol pred pár rokmi bol na túto stránku zaradený v dôsledku nedostatku iného materiálu o SNP a moja voľba naň padla aj kvôli jeho argesívnemu politickému podtónu. Dôsledok môjho rozhodnutia bol absolútne nečakaný. Aj napriek tomu, že článok bol určený na vyvolanie diskusie, netolerantnosť niektorých čitateľov ma zarazila. Hneď po prvých negatívnych názoroch sme zaznamenali mimoriadne zvýšenie návštevnosti našej stránky. Každý sa chcel "pokochať" a zasmiať na náš účet. Kvôli tomuto faktu som podlahol pokušeniu nechať článok na internete aj naďalej, presne v rámci hesla "Aj zlá reklama je reklama". Toto trvalo pokím prichádzala väčšina kritiky zo strany fóra www.wargames.sk. V momente, keď sa však podobné reakcie objavili aj na www.valka.cz som sa rozhodol článok odstrániť. Ďalšia kritika by mohla prácu CCC už iba poškodiť. Dúfam, že náš imidž neutrpel až tak veľmi ako je o tom presvedčené moje okolie. Nabudúce sa pokúsime podobným chybám v dôsledku zbrklého improvizovania vyhnúť.

Príspevok Zaslal: So Sep 04, 2004 7:03 pm

Budo
    The One

majacik: Airsoftova AR-15 preto, lebo to bola CAR-15 s tlmicom a pevnou pazbou. AR-15 sa bezne pouziva na oznacenie celej rady pusiek vychadzajucich z povodnej Stonerovej konstrukcie, takze je to v poriadku.
    k ostatnym chybam a preklepom, holt Roman si to nechce dat pred vydanim skontrolovat. ale lepsi sa to s kazdym dalsim cislom icon_smile.gif

Príspevok Zaslal: Ne Sep 05, 2004 4:12 pm

whiskey
    never sleeps at home

Budo Napísal:
    majacik: Airsoftova AR-15 preto, lebo to bola CAR-15 s tlmicom a pevnou pazbou. AR-15 sa bezne pouziva na oznacenie celej rady pusiek vychadzajucich z povodnej Stonerovej konstrukcie, takze je to v poriadku.
    k ostatnym chybam a preklepom, holt Roman si to nechce dat pred vydanim skontrolovat. ale lepsi sa to s kazdym dalsim cislom icon_smile.gif

...celeho radu pusiek...

tie preklepy su tam skutocne nehorazne. icon_evil.gif

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
     Príspevok Zaslal: Ne Sep 05, 2004 4:46 pm

aranai
    Plukovník

Tak dnes som svoje včerajšie rozhodnutie znovu prehodnotil a je tam ododneška nový článok. Cítil som, že moja reputácia ( ak také niečo vôbec mám ) utrpela, a chcem priviesť niektoré veci na správnu mieru. Ale názory som nezmenil. Starý článok bol na hovno, ale podstata je pravdivá.

Príspevok Zaslal: Ne Sep 05, 2004 7:18 pm

Scorpion
    1st Lieutenant

Založený: May 07, 2003

hmm... do tohoto threadu som strcil nos az teraz... nemate dakto ten clanok v povodnej podobe? rad by som si ho precital.
    ak ho niekto ma, bol by som rad, keby mi ho mohol poslat na mail scorpion@armada.sk
    TIA

Príspevok Zaslal: Po Sep 06, 2004 1:13 am

Budo
    The One

aranai Napísal:
    Ale názory som nezmenil. Starý článok bol na hovno, ale podstata je pravdivá.

Aka podstata? Ze britska, francuzska alebo nebodaj americka a polska armada boli na vojnu lepsie pripravene? Si z nas stale robis srandu?

Príspevok Zaslal: Po Sep 06, 2004 6:12 am
      Toto fórum je zamknuté, nemôžete tu písať ani upravovať príspevky  

Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí  
    Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
     Časy uvádzané v GMT | Strana 2 z 3
    Prejdi na: