Zaregistrujte sa
:: Návrat na začiatok  ::  Online chat  ::  Nastavenia  ::  Fórum  ::  Galéria  ::  Plánovač  ::  Bazár  ::

Hlavné menu
 Články :
 Novinky
 Zaslať príspevok
 Archív článkov
 Galéria
 Hľadať
 Témy

Užívatelia :
 Zoznam členov
 Vaše nastavenia
 Privátne správy

Spoločenstvo :
 Fórum
 Burza
 Plánovač akcií
 Online chat
 Zľava v muničáku
 Zľava v CATUSe
 Formulár
 Odporučenie

Odkazy

Downloady

Štatistika :
 Štatistiky
 Naj 10
 Ankety

Dokumentácia :
 FAQ
 Odkazy

Užívatelia
Vitajte, Anonym
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód:
Bezpečnostný kód
Opíšte bezpečnostný kód:

(Registrovať)

Členstvo:
Najnovšie: marskolcak
Nové dnes: 0
Nové včera: 0
Celkove: 12227

ľudí online:
Návštevníkov: 180
Členov: 0
Spolu: 180

Reklama z Googla

Online Chat
Pripojte sa na chat

• x-SCYTHE
  •  
    Plánovač akcií
    Najbližšie plánované akcie:

Posledné inzeráty
    Navštívte burzu:

Zľava v Muničákoch
    Stav objednávok:
    Bratislava
    Suma: 408 (24%)
    Košice
    Suma: 0 (0%)

Vyhľadať

WarGames - Airsoft Portal: Forums

WarGames :: Zobraziť tému - Najhorsie vystrojena armada WW2
    Obsah fóra WarGames -> Off-topic
    Toto fórum je zamknuté, nemôžete tu písať ani upravovať príspevky Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí     1, 2, 3  Ďalší  
     Najhorsie vystrojena armada WW2 Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

pavlos1
    Rotný

Založený: May 10, 2004

Predmet: Odpovedať s citátom

A este jedna vec.....vsetkym aspon trochu znalym (obdobie 1939-45, zbrane, technika, taktika, sirsie suvislosti) odporucam precitat si nasledujuci clanok (autorom nie som ja, ale dobre som sa pobavil) na stranke http://ccc.valka.cz/ v sekcii "Clanky s tematikou SNP" clanok "Najhorsie pripravena armada 2.sv.vojny"...

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
     Príspevok Zaslal: Ut Aug 31, 2004 6:04 am

Budo
    The One

Založený: May 12, 2003

pavlos1 Napísal:
    A este jedna vec.....vsetkym aspon trochu znalym (obdobie 1939-45, zbrane, technika, taktika, sirsie suvislosti) odporucam precitat si nasledujuci clanok (autorom nie som ja, ale dobre som sa pobavil) na stranke http://ccc.valka.cz/ v sekcii "Clanky s tematikou SNP" clanok "Najhorsie pripravena armada 2.sv.vojny"...

hehe, pekne bludy icon_rolleyes.gif

P.S. moje povodne hodnotenie bolo riadne podhodnotene, som si to precital podrobne. su to neskutocne k...tiny. ale ako pobavenie ludom, co tomu trochu rozumeju, mozem odporucit

Naposledy upravil Budo dňa Ut Aug 31, 2004 8:06 am, celkom upravené 1 krát

Príspevok Zaslal: Ut Aug 31, 2004 7:19 am

jez
    Nadporučík

Založený: Jul 31, 2003

pavlos to je tvoj názor akože? to si urobil túto recenziu po prečítaní nejakej propagandistickej knižke z 60-tych rokov? však ludia čo sa zaoberajú 2.svetovou ťa roznesú v zuboch. A tobôž wermachtom. "Dylyno".
    Vojna sa vyhráva koncepciou taktiky a stratégie a nie podla toho kdo je ako vyzbrojený "nebrat do ohladu púšť kde amíci pomocou satelitou vidia irácke tanky ako do nich naskáče posádka".
    Takže čítať a čítať dalej a možno že dojdeš na to že nemci mali najlepšie zorganizované strelecké družstvá v danom čase.
    čo sa týka tankov tak nikdo nerozporuje že t-34 boli najlepšie tanky ale zas mi len nahráš tým čo si napísal o zničených tankoch a to je že boj sa vyhráva taktikov.
    Máme len štastie že to nemci prepískli a urobili na čele z Hitlerom zlé strategické rozhodnutia, ale prosím ťa nikdy už niekam nenapíš že armáda ktorá sa dáva za vzor vo všetkých armádach bola "najhoršie pripravená armáda 2.svetovej vojny" icon_wink.gif

Príspevok Zaslal: Ut Aug 31, 2004 9:33 am

Baron
    Rotmajster

Založený: Apr 19, 2004

jez Napísal:
    pavlos to je tvoj názor akože? to si urobil túto recenziu po prečítaní nejakej propagandistickej knižke z 60-tych rokov? však ludia čo sa zaoberajú 2.svetovou ťa roznesú v zuboch. A tobôž wermachtom. "Dylyno".
    Vojna sa vyhráva koncepciou taktiky a stratégie a nie podla toho kdo je ako vyzbrojený "nebrat do ohladu púšť kde amíci pomocou satelitou vidia irácke tanky ako do nich naskáče posádka".
    Takže čítať a čítať dalej a možno že dojdeš na to že nemci mali najlepšie zorganizované strelecké družstvá v danom čase.
    čo sa týka tankov tak nikdo nerozporuje že t-34 boli najlepšie tanky ale zas mi len nahráš tým čo si napísal o zničených tankoch a to je že boj sa vyhráva taktikov.
    Máme len štastie že to nemci prepískli a urobili na čele z Hitlerom zlé strategické rozhodnutia, ale prosím ťa nikdy už niekam nenapíš že armáda ktorá sa dáva za vzor vo všetkých armádach bola "najhoršie pripravená armáda 2.svetovej vojny" icon_wink.gif

Jez citaj nizsie - pavlos ten clanok urcite nenapisal, on skor naopak upozornil nanho ze co to je zac. Ja netusim kto je autor, ale ako pise v uvode tak polemiku sa mu urcite podarilo rozputat icon_smile.gif

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
     Príspevok Zaslal: Ut Aug 31, 2004 9:43 am

jez
    Nadporučík

Založený: Jul 31, 2003

baro už som sa mu ospravedlnil icon_wink.gif

Príspevok Zaslal: Ut Aug 31, 2004 1:02 pm

whiskey
    never sleeps at home

Budo Napísal:
    pavlos1 Napísal:

hehe, pekne bludy icon_rolleyes.gif

P.S. moje povodne hodnotenie bolo riadne podhodnotene, som si to precital podrobne. su to neskutocne k...tiny. ale ako pobavenie ludom, co tomu trochu rozumeju, mozem odporucit

hmmm, sice nie som velky fanusik "upgradovacej zeleniny", ale som si isty, ze o material, co hulil autor clanku by sa naslo urcite vela zaujemcov. je tam tolko nepresnosti a nepodlozenych dojmov, ze sa tomu neda ani odborne oponovat...

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
     Príspevok Zaslal: Ut Aug 31, 2004 10:36 pm

Tom
    Sewer Explorer First Class
    Sewer Explorer First Class

Založený: Sep 03, 2003

no, ja som ten clanok na ccc.atakdalej cital radsej na dva krat, lebo naraz som ho nestravil. tak mi zdvihlo krvny tlak, az som si musel dat pivo icon_biggrin.gif aby som sa schladil...ale ako pseudo sci-fi je to dobre...

aranai, uz chvilu badam, ze nemcurov nemas rad (a ani netvrdim, ze ich mas mat rad), ale trochu objektivnejsieho pohladu na vec by nezaskodilo...

Tom

P.S sorry vsetkym za off topic...

I don't get strokes you motherfucker, I give them! Jim Brown

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
     Príspevok Zaslal: St Sep 01, 2004 12:27 am

aranai
    Plukovník

Založený: Jun 27, 2004

2 All, kto ste kritizovali ten článok v ccc.valka...
    No viem, že sú aj iné názory, a rád sa niečo nové naučím, tak to hodte na papier a môže sa to na tej stránke uverejniť ako REAKCIA. Inak, nepíšte také somariny, akože doma spím na kope trávy atď. Podľa mňa všetky názory niesu až také uletené, a je tam aj dostatok faktov, takže ak kritika, tak vecná. A nie som zaujatý. Pokiaľ ste to nepochopili, tak išlo o toto : Kvalita nieje vždy prevažujúca nad kvantitou... Presvedčte ma o opaku.
    SORRY ZA OFF-TOPIC icon_rolleyes.gif

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
     Príspevok Zaslal: Št Sep 02, 2004 7:49 pm

aranai
    Plukovník

Založený: Jun 27, 2004

No tak som si ten článok ešte raz prečítal ( napísal som ho už dávnejšie ) a trošken vypustil niektoré vetičky. Možno by som to pred pár rokmi napísal inak ako teraz, ale faktom je, že za väčšinou argumentov si stále stojím. Chalani ( a slečny icon_biggrin.gif ), musíte zobrať do úvahy aj politickú stránku veci : teraz máme to 60. výročie, a ten článok si prečíta aj kopec ľudí, čo o tom nič nevedia, ale vedia, čo chcú počuť. Možno ho neskôr trochu prepracujem, ale to by ste mi museli dať aspoň dáke argumenty proti mojim tvrdeniam. Inak porovnajte to aj s inými článkami na tejto stránke a potom skúste posúdiť, či som bol niekedy voči niekomu zaujatý.

EŠTE RAZ SORRY ZA OFF-TOPIC

Príspevok Zaslal: Št Sep 02, 2004 8:14 pm

whiskey
    never sleeps at home

aranai Napísal:
    2 All, kto ste kritizovali ten článok v ccc.valka...
    No viem, že sú aj iné názory, a rád sa niečo nové naučím, tak to hodte na papier a môže sa to na tej stránke uverejniť ako REAKCIA. ... Podľa mňa všetky názory niesu až také uletené, a je tam aj dostatok faktov, takže ak kritika, tak vecná. A nie som zaujatý. Pokiaľ ste to nepochopili, tak išlo o toto : Kvalita nieje vždy prevažujúca nad kvantitou... Presvedčte ma o opaku.
    SORRY ZA OFF-TOPIC icon_rolleyes.gif

keby si zastaval nazor, ze kvalita nie je prevazujuca nad kvantitou, tak nenapises blbost v zmysle "tiger s 88mm delom bol nekvalitny", ale napises "tiger s delom 88mm bol kombinaciou osvedcenej platformy s povodne protilietadlovym delom raze 88mm, ktora si vedela poradit s cimkolvek co stretla. Bohuzial jej technologicka narocnost bola taka, ze na vyrobu tigra/88 potrebovali Nemci tolko casu, ako Rusi na 9,674 kusov T-34/85, a i ked by si tiger s jednym takym protivnikom poradil bez problemov, tak na 10 nemal ani teoreticku sancu"...

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
     Príspevok Zaslal: Pi Sep 03, 2004 12:19 am

whiskey
    never sleeps at home

sorry za ten predosly offtopic, admin sprav prosim tam separatny thread na temu najhorsie vystrojena armada WW2; tusim sa uzivi a nebude tu zavadzat.

Príspevok Zaslal: Pi Sep 03, 2004 12:21 am

Dufi@Work
    Anonymný

whiskey Napísal:
    sorry za ten predosly offtopic, admin sprav prosim tam separatny thread na temu najhorsie vystrojena armada WW2; tusim sa uzivi a nebude tu zavadzat.

And GOD says, let there by......separate thread.

Príspevok Zaslal: Pi Sep 03, 2004 6:37 am

Budo
    The One

aranai: "je tam tolko nepresnosti a nepodlozenych dojmov, ze sa tomu neda ani odborne oponovat..." myslim, ze whiskey to povedal vystizne. napisat reakciu na ten clanok by zabralo VELMI vela casu a energie a nikomu sa nechce ti vysvetlovat vetu po vete, co nie je pravda a co je inac. mas jednoducho velky nedostatok informacii a ja ti len mozem odporucit citat, citat a citat. a ver tomu, ten clanok je velmi zly

btw. moj oblubeny hlod je to o nepouzivani nemeckych tankov po WWII ako dokaz ich zlej kvality

Príspevok Zaslal: Pi Sep 03, 2004 7:01 am

whiskey
    never sleeps at home

Budo Napísal:

btw. moj oblubeny hlod je to o nepouzivani nemeckych tankov po WWII ako dokaz ich zlej kvality

ehm na tu perlu som zabudol. dik za pripomenutie budo...

Príspevok Zaslal: Pi Sep 03, 2004 8:18 am

Vaso
    Vojak

Založený: Jul 20, 2004

Porovnávať 85mm kanón z T-34/85 s 88mm kanónom Konigstigra je tiež dosť uletené. Nemecká škola bola asi až natoľko slepá ulička že z nej po vojne vo veľkom čerpali napr. vo Francúzsku a to ani nehovorím o priamom pokračovaní nemeckých konštrukcií vo Švédsku a Švajčiarsku.
    Proste, čítať nemci tento článok pred vojnou tak ju ani nezačnú...
    A keď sa tu už poukazuje na nedostatky nemeckej armády je nutné snáď dodať, že tradičná výstroj a výzbroj pechoty jednej z víťazných mocností pozostávala len z vreca cez plece a prípadnej hrste nábojov do ruky icon_lol.gif

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
     Príspevok Zaslal: Pi Sep 03, 2004 9:35 am
      Toto fórum je zamknuté, nemôžete tu písať ani upravovať príspevky  

Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí  
    1, 2, 3  Ďalší
     Časy uvádzané v GMT | Strana 1 z 3
    Prejdi na: