Zaregistrujte sa
:: Návrat na začiatok  ::  Online chat  ::  Nastavenia  ::  Fórum  ::  Galéria  ::  Plánovač  ::  Bazár  ::

Hlavné menu
 Články :
 Novinky
 Zaslať príspevok
 Archív článkov
 Galéria
 Hľadať
 Témy

Užívatelia :
 Zoznam členov
 Vaše nastavenia
 Privátne správy

Spoločenstvo :
 Fórum
 Burza
 Plánovač akcií
 Online chat
 Zľava v muničáku
 Zľava v CATUSe
 Formulár
 Odporučenie

Odkazy

Downloady

Štatistika :
 Štatistiky
 Naj 10
 Ankety

Dokumentácia :
 FAQ
 Odkazy

Užívatelia
Vitajte, Anonym
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód:
Bezpečnostný kód
Opíšte bezpečnostný kód:

(Registrovať)

Členstvo:
Najnovšie: Bryndza
Nové dnes: 0
Nové včera: 0
Celkove: 12229

ľudí online:
Návštevníkov: 10
Členov: 0
Spolu: 10

Reklama z Googla

Online Chat
Pripojte sa na chat

Plánovač akcií
Najbližšie plánované akcie:

Posledné inzeráty
Navštívte burzu:

Zľava v Muničákoch
Stav objednávok:
Bratislava
Suma: 408 (24%)
Košice
Suma: 0 (0%)

Vyhľadať

WarGames - Airsoft Portal: Forums

WarGames :: Zobraziť tému - Rozlisenie podla maskacov pocas kampane
Obsah fóra WarGames -> Dynamická kampaň 2006 - UZAMKNUTÉ
Toto fórum je zamknuté, nemôžete tu písať ani upravovať príspevky Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí     Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší  
 Rozlisenie podla maskacov pocas kampane Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Ktora kombinacia maskacov by som prijal na kampani pre rozlisenie zucastnenych stran?
woodland - flectarn
20%
 20%  [ 10 ]
woodland - csl vz 60 (ihlicaky)
2%
 2%  [ 1 ]
woodland - desert
14%
 14%  [ 7 ]
maskace - nemaskace (cierne a pod)
16%
 16%  [ 8 ]
sustaky - ine druhy teplakov
8%
 8%  [ 4 ]
woodland - vsetky ostatne
32%
 32%  [ 16 ]
desert - vsetky ostatne
4%
 4%  [ 2 ]
flectarn - vsetky ostatne
2%
 2%  [ 1 ]
ihlicaky - vsetky ostatne
0%
 0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 49

Budo
The One

Založený: May 12, 2003

Predmet: Odpovedať s citátom

na taketo rozdelenie sa mozete rovno vysrat a nechat to nech si kazdy oblecie, co chce. efekt bude rovnaky. lebo mozem ti garantovat, ze na 50 m v lese budes mat obrovsky problem rozoznat "hrasky od ciarociek", a ak trochu sprchne je to nemozne. uz sme si to raz v cechach odskusali icon_wink.gif

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
 Príspevok Zaslal: St Feb 22, 2006 1:10 pm

Cifo
Rotmajster

Založený: Jan 12, 2004

Už tu kedysi padla zmienka aj o nejakých nášivkách na suché zipsy, myslím že potom je už jedno kto má aký maskovací vzor,nie?
A aspoň si človek pred výstrelom počká.
A je to levný.

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
 Príspevok Zaslal: St Feb 22, 2006 3:48 pm

Faxman
Rotný

Založený: Apr 11, 2005

No s tymi maskacmi... mno ja som sa chystal prist na akciu maskovany podla prostredia... cize na slovenskych maskacoch (netusim aky vzor... 95-97 - proste tie co maju OS teraz...) som chcel mat biely oblek od hlavy az po paty (vratane hlavy...) takze by ma podla maskacov asi tazko niekto rozpoznal...
Mohol by mi to sice niekto zatrhnut ale na druhej strane aby mi niekto znizoval schopnost maskovat sa len koli tomu aby ma vlastny rozpoznali...(pretoze len o to ide v podstate... nepsiratelovi sa ukazovat a identifikovat na dialku nechcem icon_smile.gificon_wink.gif ) no neviem... To sa fakt da skor vyriesit tym suchym zipsom alebo paskou, alebo ako bolo spomenute spoznanim svojej armady, dohodnutim hesiel a podobne...
Aspon by si fakt ludia z 300 gulovymi zasobnikmi rozmysleli do coho budu a do coho nebudu strielat a nebolo by to len o "zatve" ale aj o taktike a podobne...

Príspevok Zaslal: St Feb 22, 2006 4:51 pm

Meky
Nadporučík

Založený: Jul 09, 2004

Nielen snehuliaci, ale čo aj chudáci sniperi - ghillesuit
Ale dobreho snipera asi aj tak nebudem mat moznost spozorovat icon_lol.gif nie to este rozoznat od vlastneho icon_biggrin.gif

Príspevok Zaslal: St Feb 22, 2006 5:07 pm

aranai
Plukovník

Založený: Jun 27, 2004

Keby sa na prvej akcii jednoducho spravila štatistika, kto má akú uniformu a potom by sa to zrátalo a menšina by nakúpila to, čo má väčšina ? A bolo by to prezentované ako podmienka ? Veď keď už máme toľko akcií, kde je podmienka na oblečenie....a kto je nespokojný má smolu a je jedno či sa mu tie maskáče napáčia alebo nemá liter...

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
 Príspevok Zaslal: St Feb 22, 2006 5:43 pm

winterwolf
The AK Customizer

Založený: Aug 30, 2003

Podla mna pasky su v pohode riesenie, na obe ramena a je pokoj..
Lebo ako to uz bolo spomenute, na takych 50 metrov by som musel mat orlie oci aby som videl ci ma dotycny napr. woodland alebo vz95..

Príspevok Zaslal: St Feb 22, 2006 7:05 pm

Mitch
Corporal

Chodte do kelu s paskami uz .... mathew nacrtol peknu viziu , ako by to malo vyzerat.... vy z toho chcete mat furt sport , ako na hokeji cerveny proti modrym... tak to hrajme v dresoch nie?... identifikacia sluzi na to a to sa opakujem aby si zabranil blue fire a nie na to aby si vztriafal vsetky napr. modre miesta v lese davkou.... nepouzivanie pasok nam dava moznost rozvijat kampan dynamicky a ucit ludi spoznavat sa vramci armad a rozmyslat pred vystrelom za tie 4 roky co hravam v lese ti garantujem ze som si vzdy lepsie zahral ked sa hralo bez pasok....ak zabijes enemy a on nebude vediet od koho dostal je to stale ok a ak zabijes vlastneho tak ti to v ramci armady pekne vysvetli, alebo este lepsie tvojmu velitelovi a ten je za teba zodpovedny a zakon padajuceho hovna sa rozbieha..... a na toto v kampani budem tlacit co najviac , aby boli velitelia zodpovedny za svoje teamy, lebo len tak to bude fungovat.....

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
 Príspevok Zaslal: St Feb 22, 2006 10:39 pm

Tom
Sewer Explorer First Class
Sewer Explorer First Class

Založený: Sep 03, 2003

2mitch:
hm, neviem preco mam pocit, ze som to do fora pastol ja asi pred mesiacom uz a ze sme sa k tomu uz zase oklukou vratili. moje muzske ego rastie spolu s tym ako sa zvacsuje pocet zastancov tohto sposobu...

25.1.2006 Tom Napísal:
no, myslim, ze to co sem hodim patri skor sem ako do uniforiem, ale ak sa mylim, tak to presunte dakto:

navrhujem, aby sa rozmyslalo o nasledovnom:

je vecou a zodpovednostou VELENIA jednotlivych armad, aby sa jej prislusnicvi navzajom vedeli odlisit a zamedzili tak FRIENDLY FIRE. T.j ked velenie WTF povie, ze sa budeme odlisovat len heslom, tak sa budeme navzajom odlisovat heslom (v ramci wtf armady) so vsetkymi vyhodami aj nevyhodami s tym spojenymi. Primarnou ulohou pasky (hesla, atd... co urci velenie ARMADY) je docielit, aby ma spoznal WTF prislusnik a zabranit tak friendly fire. Naopak, pasku nenosim preto, aby ma rozoznal kazdy babetak ktory ma stretne a potazmo ma okamzite zastrelil. Je to uloha navyse pre velenie a naopak, organizatora akcie to odlahci. Vyzaduje to komunikaciu velenia a armady este pred akciou, resp. pripravu pred akciou. Myslim, ze v pripade, ze velenie sa rozhodne nepouzit pasky, vytvara to viac moznosti pre obe strany a blizime sa trochu viac realite.

Nie som si isty, ci som sa vyjadril do jasne, ked nie, tak sa kludne spytajte, skusim to vyjasnit. Ocakavam kontruktivnu diskusiu icon_smile.gif

Tom

link tu
je tam aj cast diskusie.
a dalsia diskusia je v teme o uniformach ku kampani tu.
takze za chvilu sa rozhodnem a jednu asi zamknem...

I don't get strokes you motherfucker, I give them! Jim Brown

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
 Príspevok Zaslal: Št Feb 23, 2006 12:11 am

autogen
Podplukovník

Založený: Aug 04, 2003

aranai Napísal:
Keby sa na prvej akcii jednoducho spravila štatistika, kto má akú uniformu a potom by sa to zrátalo a menšina by nakúpila to, čo má väčšina ? A bolo by to prezentované ako podmienka ? Veď keď už máme toľko akcií, kde je podmienka na oblečenie....a kto je nespokojný má smolu a je jedno či sa mu tie maskáče napáčia alebo nemá liter...

Ja som za , len dufam ze to nevyhraju ihlicaky alebo ceske maskace....

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
 Príspevok Zaslal: Št Feb 23, 2006 7:04 am

Budo
The One

Mitch, Tom: zaujimave, ale podla mna v situacii, v akej je slovensky airsoft, nerealizovatelne. aspon nie v tak velkom meritku, v akom sa planuje kampan
a pokial si dobre pamatam, tak presne k tomu sa dospelo aj v Tomom spominanej diskusii. jedna misia mensieho rozsahu na pozvanky bude takto zorganizovana

Príspevok Zaslal: Št Feb 23, 2006 7:19 am

autogen
Podplukovník

Budo Napísal:
Mitch, Tom: zaujimave, ale podla mna v situacii, v akej je slovensky airsoft, nerealizovatelne. aspon nie v tak velkom meritku, v akom sa planuje kampan

suhlas, nie sme vojaci,nieco taketo potrebuje hodne discipliny.

A navyse pri tych nasich lokalnych konfliktoch na uzemi 500 x 500 metrov pocte 100ludi na 100ludi sa situacia meni tak rychlo, že keby to mal niekto na stabe neustale sledovat,mat prehlad a vydavat pokyny a info o vsetkych svojich jednodtkach a pre vsetky jednotky by musle byt Hanibal kríženy z Napoleonom.........

Ale nieco s tym spravit treba,to je fakt.......

Ja to skusim zhrnut:
1., Pasky by sme mali zavrhnut-zle,zle,zle-prezite,deoformujuce, ze ano...
2., 2 armady-2druhy maskacov
WTF-woodland a DPM
BF-flecktarn a ceske/kua idem proti seba,mam len CCE a DPM icon_sad.gif/
3., zeleny proti pieskovym.
4., flakaty proti zelenym

Myslim ze by to mal rozhodnut Tomik v ramci kampani povedat konecne slovo...
Alebo na to naozaj uz kaslime.....

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
 Príspevok Zaslal: Št Feb 23, 2006 7:51 am

Anonymný

nuz pekny flame tu bol..... ale napadlo ma ako rozlisime v zime dve skupiny znepriatelenych vojsk navlecenych v akychkolvek bielych haboch...

vezmem do uvahy hasovanie, skocim pozriet aranaiho zbierku, rozvesiame ju po stromoch v lese a uvidime co sa na co podoba a urcim skupiny ako sa budu pouzivat maskace.
a najma to vsetko bude asi iba v odporucacej a nezavaznej rovine zatial aby sme to mohli v klude odskusat.
kampan toho roku bude najma testovacim polom, nultym rocnikom aby sme vedeli co a ako do dalsich rocnikov, ktore snad pridu ak sa to cele ujme..
Tomik99 neprihlaseny

Príspevok Zaslal: Št Feb 23, 2006 8:28 am

Budo
The One

autogen: ad bod 2. "rozlisovanim" podla maskacov urcenych do lesa akurat donutis ludi nakupit a nosit veci, ktore doteraz nemuseli, a rozlisovaci efekt bude mizivy. ked uz, tak nech to ma aj vyznam
tomik: rozvesanim po lese prd zistis. v akcii mas stres, pohyb ciela, krytie sa za prekazky, malo casu na sledovanie ciela, nosny system ineho vzoru, ...

na jednej ceskej akcii sme ako OPFOR mali byt v zelenom proti DPM a vz.95. nasi ceski kolegovia z nemeckej aliancie sa na to vybodli a dali si flecktarnove vrchy. trochu sprchlo a jednoducho tie maskace nebolo mozne rozoznat

Príspevok Zaslal: Št Feb 23, 2006 8:46 am

autogen
Podplukovník

2 budo: takze podla Teba rozlisovanie podla maskacov je nepouzitelne???
hm....
Je to mozne, sak maskac ma maskovat,a splyvat z prostredim ze .......?

Ale celkom pekny topic sa nam rozvinul icon_biggrin.gif

Príspevok Zaslal: Št Feb 23, 2006 8:55 am

Budo
The One

nie, body 3. a 4. splnaju rozlisovaciu funkciu icon_smile.gif

Príspevok Zaslal: Št Feb 23, 2006 9:03 am
  Toto fórum je zamknuté, nemôžete tu písať ani upravovať príspevky  

Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí  
Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Časy uvádzané v GMT | Strana 3 z 5