Zaregistrujte sa
:: Návrat na začiatok  ::  Online chat  ::  Nastavenia  ::  Fórum  ::  Galéria  ::  Plánovač  ::  Bazár  ::

Hlavné menu
 Články :
 Novinky
 Zaslať príspevok
 Archív článkov
 Galéria
 Hľadať
 Témy

Užívatelia :
 Zoznam členov
 Vaše nastavenia
 Privátne správy

Spoločenstvo :
 Fórum
 Burza
 Plánovač akcií
 Online chat
 Zľava v muničáku
 Zľava v CATUSe
 Formulár
 Odporučenie

Odkazy

Downloady

Štatistika :
 Štatistiky
 Naj 10
 Ankety

Dokumentácia :
 FAQ
 Odkazy

Užívatelia
Vitajte, Anonym
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód:
Bezpečnostný kód
Opíšte bezpečnostný kód:

(Registrovať)

Členstvo:
Najnovšie: marskolcak
Nové dnes: 0
Nové včera: 0
Celkove: 12227

ľudí online:
Návštevníkov: 171
Členov: 0
Spolu: 171

Reklama z Googla

Online Chat
Pripojte sa na chat

Plánovač akcií
Najbližšie plánované akcie:

Posledné inzeráty
Navštívte burzu:

Zľava v Muničákoch
Stav objednávok:
Bratislava
Suma: 408 (24%)
Košice
Suma: 0 (0%)

Vyhľadať

WarGames - Airsoft Portal: Forums

WarGames :: Zobraziť tému - RF10 vs. UHF
Obsah fóra WarGames -> Komunikácia
Odoslať novú tému Odpovedať na tému     Predchádzajúci  1, 2, 3  
 RF10 vs. UHF Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

KenaiWolf
Kapitán

Založený: Mar 20, 2005

Predmet: Odpovedať s citátom

aranai Napísal:
Haleluja ! Konečne to niekto pochopil ! ( bohužiaľ člen NATO, ale nevadí, ajtak ). Najlepší systém komunikácie je ( čudujte sa tomu ) ARMÁDNY SYSTÉM.... No to nám teda trvalo. Popri všetkých tých kecoch o tom, čo je lepšie a čo horšie sme akosy pozabudli na fakt, že keď nieje organizácia spojenia, sú aj tie najlepšie UHF na dve veci. No a tu sa pomaličky už dostávame aj k tomu, čo bude treba urobiť v súvyslosti s organizáciou spojenia, a to je .... ORGANIZÁCIA VELENIA. Hurá. Sme tam, kde sme boli pred rokom... pamätáte ? Napísal som vtedy sem do fora niečo na spôsob "vojenskej trojuholníkovej organizácie Beta Force" a dostal takú kopu emailov s nadávkami, že som sa cez to prehrabával týždeň. No čo tu máme... družstvá, každé má 10 členov, tri družstvá sú čata, tri čaty rota, tri roty prápor... A sme doma. Sme schopný sa takto rozdeliť ? Nie nie, my budeme radšej behať po lese, ako doteraz, tj. po teamoch, takže niektoré skupiny budú trikrát také silné, ako iné.... Hurá. Teším sa na vaše e-maily s nadávkami a prosím nezabudnite mi napísať, že namiesto kecania mám niečo aj podniknúť, aby sme zase pripravili NIGHT FIGHT na ktorý nikto nepríde.

Hura!!! Konecne sem niekto napisal rozumne riesenie. Uz chvilu to sledujem a bavim sa na tom, doslo mi totiz, ze sem nieco taketo pisat by bolo uplne zbytocne. Ale ked si uz povedal to a tak ja povoiem k tomu to b. Problem je ten, ze u fun AS taketo nieco vzivote nepresadis. Nebudem sa rozpisovat o dovodoch, je ich vela. Tu je len jedna moznost, snazit sa vtlacit na military sukromne akcie, kde je uroven vycviku (napriklad aj radistov) uplne ina ako u fun. Tolko pohlad z military sudku. Ale pre fun hracov co nebudu tyzden v bojovom nasadeni kludne nech jazdia Oktavkou a pouzivaku UHF usetria si vela nepohodlia a starosti.

A este k samotnemu RF10/UHF. Som elektrotechnik a trochu radiotechniku poznam.
Dovolim si ukradnut prirovnanie Jocovi UHF je Oktavka a RF10 ale neni Trabant, kludne ho nazime ARO, GAZIK, alebo OTcko, ale bakelitove su skor tie UHFky icon_wink.gif A spytam sa tak, cim by si isiel do boja Oktavkou ci na Gaziku. Ja radsej na 30 rokov starom Gaziku. A poviem aj preco. V boji sa moze stat co klovek. Opravis UHFku s polnym naradim co mas v aute ? (ani ju nerozoberies) napojis k nej lubovolny zdroj s mensimi upravami ? Budes v zime v strese v rukaviciach ovladat tie male cudliky co ma UHF ? Ono je to aj o tom. Co je vojenske je do boja, co je civilne je pohodlne, pekne, ale nie pre boj.

http://www.pathfinder-platoon.sk

Instruktor http://www.confidence.sk/

Naposledy upravil KenaiWolf dňa Po Okt 17, 2005 12:23 am, celkom upravené 1 krát

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
 Príspevok Zaslal: Ne Okt 16, 2005 6:23 pm

Ruskyj
Kapitán

Založený: Nov 21, 2003

KenaiWolf Napísal:
aranai Napísal:
Samozrejme že sa dajú zohnať. Dokonca aj v nepoužitom stave sú v skladoch strategickej rezervy OSSR.

Rozhodne by som za dobru cenu kupil, ak niekto na to natrafite dajte vediet.

Moja rec. 2 by sa zisli + nabijacka a battery pack

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
 Príspevok Zaslal: Ne Okt 16, 2005 10:55 pm

Joco
Generálporučík

Založený: Sep 02, 2003

KenaiWolf:
>Co je vojenske je do boja, co je civilne je
>pohodlne, pekne, ale nie pre boj.

Nepravda. Vojenske je hlavne relativne BLBOvzdorne, ale velmi casto za tuto typicku vlastnost priemerneho vojaka platis drahu cenu z hladiska funcnosti a pouzitelnosti. Okrem toho musia byt aj relativne cenovo lacne aby si ich armada mohla dovolit. Takto to je prakticky so vsetkymi army vecami. Armada pouziva z hladiska funkcnosti vacsinou priemerne ci podpriemerne veci ktore stoja tak akurat aby jej vojaci prezili. Vsimni si ze prakticky kazdy vojak ktory je z hladiska svojich schopnosti nad priemerom (specialne jednotky atd) vo svojej vystroji nahradza velmi velmi casto vojenske veci civilne dostupnymi suciastkami (pradlo, spacak, boty, ruksaky, noz, speci municia, zameriavacie systemy ....)

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
 Príspevok Zaslal: Po Okt 17, 2005 11:21 am

aranai
Plukovník

Založený: Jun 27, 2004

2 Joco: S tým šetrením nemáš tak celkom pravdu. V armáde stoja položky ako obuv a oblečenie ( dokonca aj tie tvoje vysielačky) až niekde na poslednom mieste, pokiaľ ide o náročnosť finančnú. Si musíš uvedomiť, že taký priemerný MBT dnes stojí 150 - 200 000 000 Sk. Každé bojové lietadlo stojí mesačne daňových poplatníkov 100 000 Sk pokiaľ nelieta. Pokiaľ lieta, je to samozrejme viac. Skús zistiť u chalanov, čo sú v OSSR a používajú najmodernejšie RF, čo stoja, len tak pre zaujímavosť. Okrem toho mám ten pocit že súčasné moderné komunikačné zariadenia niesu a nikdy nebudú určené pre všeobecné použitie bigošmi, takže aj tá blbovzdornosť je do značnej miery otázna. S profesionálnou armádou je to trochu iné...

Príspevok Zaslal: Po Okt 17, 2005 2:48 pm

Joco
Generálporučík

Aranai, nemas pravdu. Armadne veci zdaleka nie su to najlepsie ci najfunkcnejsie z toho "co je k mani" . Prichadzam s armadou do styku dost casto na to aby som to vedel icon_smile.gif

Na to aby si to pochopil, nemusis is prilis hlboko. Mrkni si len par obrazkov z Iraku ci Afganistanu a poriadne si pozri specialky, napr co maju na nohach... Ked a budes divat najdes toho hromadu.

Príspevok Zaslal: Po Okt 17, 2005 3:41 pm

KenaiWolf
Kapitán

Založený: Mar 20, 2005

Joco Napísal:
KenaiWolf:
>Co je vojenske je do boja, co je civilne je
>pohodlne, pekne, ale nie pre boj.

Nepravda. Vojenske je hlavne relativne BLBOvzdorne, ale velmi casto za tuto typicku vlastnost priemerneho vojaka platis drahu cenu z hladiska funcnosti a pouzitelnosti. Okrem toho musia byt aj relativne cenovo lacne aby si ich armada mohla dovolit. Takto to je prakticky so vsetkymi army vecami. Armada pouziva z hladiska funkcnosti vacsinou priemerne ci podpriemerne veci ktore stoja tak akurat aby jej vojaci prezili. Vsimni si ze prakticky kazdy vojak ktory je z hladiska svojich schopnosti nad priemerom (specialne jednotky atd) vo svojej vystroji nahradza velmi velmi casto vojenske veci civilne dostupnymi suciastkami (pradlo, spacak, boty, ruksaky, noz, speci municia, zameriavacie systemy ....)

Ano, to co je vojenske by malo byt hlavne odolne. A nie prilis komplikovane. Kludne to nazvi blbovzdorne. Poviem priklad, ked radista lezi v zakope a dostojnik na neho reve aby nadviazal spojenie, nad hlavou mu lietaju gulky a oko padaju delostrelecke granaty tak by sa nebol schopny ani podpisat. A ak by si mu dal do ruky nieco male a premakane tak mu to najskor akurat padne do blata. Ak ma v ruke radio ako RF10 tak tam na tych 4-5 gombikoch velkych jak sfina nema moc co pokazit. Zotrie s nej blato aby videl co tam ma na cakane, a ak nevidi od rata kroky z krajnej polohy. Z tohto pohladu to musi byt blbovzdorne. Samozrejme pri AS mi taka uroven stresu asi nehrozi, tak nechavam otvorene, co sa komu paci. Ja chcem RF10 aj preto, ze mam rad stare potvorky a troch ich aj zbieram icon_wink.gif

A co sa tyka civilnych veci u specialnych jednotiek, podla mojho nazoru je to skor o tom, ze je to frajerina mat nieco ine. Alebo ide o to ako pises, ze v niektorich armadach to bolo a mozno aj je o setreni. Tot asi od pripadu k pripadu.

http://www.pathfinder-platoon.sk

Instruktor http://www.confidence.sk/

Príspevok Zaslal: Po Okt 17, 2005 4:07 pm

Scorpion
1st Lieutenant

Založený: May 07, 2003

aranai Napísal:
Je to už silný offtopic... Aby sme sa vrátili späť k téme : armádne vysielačky sú drahšie ako civilné UHF, civilné ajtak nevyhovujú svojimy vlastnosťami. To samozrejme neplatí pre modely staré dvadsať rokov
( RF10 ). To, čo špeciálne jednotky alebo aj normálna pechota nosí do boja je osobná vec každého jednotlivca. Ja mám doma desať druhov BDUčiek a aj tak prídem na akciu v jeensoch a tričku. Veď vieš. Niekedy sú proste tenisky a šiltovka to pravé, namiesto helmy a kanád. Nieje to otázka peňazí, ale osobného pohodlia. Koaličné jednotky v Iraku, alebo aj špeciálne jednotky v Afghanistane chodia do akcie v teniskách,kapsáčoch pieskovej farby a vlnených svetroch. Niekedy nenesú dokonca ani LC2 opasok a zásobníky majú len tak po vreckách + jedna K dávka a falša od cocacoly s vodou. A výstroj, ktorá by v prepočte na SK mal hodnotu 50 000 leží v stane na zemi.

to, co nosi pechota (az na male vynimky) asi sotva bude osobna vec kazdeho jednotlivca icon_wink.gif a uz vobec ne ked ide o vysielacky!
moderne armadne vysielacky myslim vobec netreba sem tahat, lebo
a.) su na civilnom trhu viacmenej nedostupne
b.) su armadne - cize vysielaju na armadnych frekvenciach a asi nebude najlepsi napad na takej frekvencii vysielat AS-komunikaciu icon_wink.gif

OT: jo a pozrel by som si specialnu jednotku v a-stane, ktora nosi zasobniky po vreckach! icon_eek.gif posli nejaky obrazok!!

Príspevok Zaslal: Po Okt 17, 2005 11:10 pm

fightingreporter
Drill Instructor

Založený: May 10, 2004

Predmet: Suhlas Odpovedať s citátom

Plne suhlasim s Vampirom... ak hladat nejake riesenie tak nech je to legalne. Mame predsa zaujem AS legalizovat a nie ilegalizovat. Padaju argumenty akoze nikto po nas do lesa nepojde atd. To je hypoteza ktora sa moze velmi rychlo predrazit pokutami (10000Sk je optimisticka vyhliadka)

RF10 vysiela z casti aj na frekvencii dovolenej ale podliehajucej individualnej licencie TeleOfficu. Snazime sa dopatrat k ich stanovisku. POZOR este stale cast jej rozsahu je urcene OBRANNYM SYSTEMOM - koniec srandy icon_sad.gif

Jocove masinky su technicky omoc dalej avsak vysielaju v najsilnejsom rezime 5W miesto povolenych 0,5W a maju vymenitelnu antenu cili nesplnaju podmienky na pouzitie PMR. Odporucam nasledovat Vampirovcov a venovat sa vysielackam na urovni radioamaterov. Vybavit potrebne licencie, platit poplatky a okrem ineho zlepsit aj radiovu disciplinu.

Príspevok Zaslal: Št Okt 20, 2005 3:07 pm

Joco
Generálporučík

2Reporter:
Vobec nemusis ist cestou radioamaterov. Dokonca ta cesta je hodne neschodna. Ani na radioamamterskych FQ si nemozes kecat ako chces aj ked mas volacku.
Legalne najschodnejsia cesta je kupit si UHFku a napr ako obcianske zdruzenie si prenajat jednu frekvenciu. Platis za to trochu penazi ale mozes si tam robit prakticky takmer akykolvek bordel.

Okrem toho je VELMI ale VELMI obtiazne v terene prakticky zmerat tvoj vysielaci vykon ked mas UHF, obzvlast ked vysielas na verejnych pasmach PMR ci LPD kde je istu uroven "bordelu" robit povolene.

Preto aj pisem ze lepsie ako RF je nemat nic velke (citaj bezne PMR).

Príspevok Zaslal: Št Okt 20, 2005 3:27 pm

HURVO
Anonymný

Predmet: NO LOL Odpovedať s citátom

DRAHI MOJI ja osobne som velitel prieskumneho druzstva k tym civilnym veciam mam 22 rokov hemeroidy a d******e kolena , mna osobne a nikoho v nasej cate nezaujima ci termopradlo co mame na sebe je civilne alebo vojenske hlavne nech neni ruzove {aj to som videl u jedneho zilinca na lesti} a nech mi chrani moje zdravie, z 52 tyzdnov v roku som stravil 22 tyzdnov na VVP Lest a VVP Valaskovce. Nemienim obetovat svoje zdravie tomu aby som mal predpisanu ustroj zavedenu v OSSR {CGcka, humusaky, bufy... nic vam to nehovori?} a k tym RFkam vliekli ste uz niekedy RF-10 s nahradnymi zdrojmi 30kg velkou polnou vz. 85 40 km po horach asi nie ja som rad ze mame RF-13. Priemerny prieskumak nie je blby, prave naopak priemerny prieskumak je vychcany hajzel inteligentnejsi nez vacsina naroda. kludne si kupujte RF 10 v horskom terene sa s nimi nespojite na 2 kilaky aj keby ste mali dobry zdroj v RFke. RF 1301 strcim do zadneho vrecka na taktickej veste a s NOU sa na tie dva kilaky spojim
icon_biggrin.gif

edit by Tom - trosku som scenzuroval nadavky

Príspevok Zaslal: Po Dec 12, 2005 1:17 am

ruso
Rotný

Založený: Apr 19, 2010

Ak mate niekto zaujem v sekcii predaj mam inzerat na RF10 sperfektnim batery packom.

Príspevok Zaslal: Po Apr 11, 2011 1:45 pm
  Odoslať novú tému  

Odpovedať na tému  
Predchádzajúci  1, 2, 3
 Časy uvádzané v GMT | Strana 3 z 3
Prejdi na: